Doç. Dr. Mehmet Göktürk

1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra MacOS ve Apple Newton yazılımları alanında kod geliştirici olarak çalışmış, UNIX, VMS, NOS, Solaris gibi çok kullanıcılı sistemlerde etkin görevler almıştır. ABD de The George Washington University'de Bilgisayar Grafikleri, İnsan Bilgisayar Etkileşimi konularında Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını tamamlamış, araştırmacı olarak çalışmıştır. Fiziksel giriş çıkış birimleri, Fitts Kanunu, kullanılabilirlik, human factors, göz izleme ve engelliler için teknolojiler konularında araştırmacı olarak çalışmıştır.

2001 yılından bu yana Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği öğretim üyesidir. İnsan bilgisayar etkileşimi, yazılım mühendisliği, algısal bilişim, mobil sistemler ve engellilere yönelik uygulamalar konularında araştırma, geliştirme ve danışmanlık faaliyetlerini sürdürmektedir. .

Dr. Burcu Yılmaz

Etkileşimli veri madenciliği üzerine çalışmaları ile doktora çalışmalarını tamamlamış ve halihazırda, çeşitli konularda çalışmalarını devam ettirmektedir.

.

Dr. Uraz Cengiz Türker

..

..