Kaliteli bir kullanıcı deneyimi ve etkileşim tasarımı ile sistem kullanıcılarının memnun edilmesi ve performanslarının yükseltilmesi sağlanmaktadır. İyi bir tasarımın kolayca kendi kendine oluşması beklenemez. İyi bir tasarım yapmak için kullanıcıların sistemi ya da web sitesini nasıl karşılayacakları, sayfa düzenini nasıl algılayacakları ve fonksiyonları nasıl kullanacakları konusuna dikkatle eğilmek gereklidir. Bu süreç “etkileşim tasarımı” olarak adlandırılmaktadır.

Humexis olarak basit bir web sayfası ya da karmaşık bir sistemin tasarımı konusunda hizmet vermekteyiz. Ekip olarak akla yatan, kullanımı kolay ve zevkli arayüzlerin oluşturulması konusunda azami hassasiyet göstermekte ve prensiplerimizi uygulamaktayız. Web sitesi, kiosk ya da uygulama tasarımında hızlı prototip yaklaşımını, kullanıcı ve iş gereksinimlerinin modern yöntemlerle eldesi ile birleştirmekteyiz.

Humexis tasarım hizmeti kara kutu şeklinde ilerlemek yerine firmanızın ekibi ile birlikte çalışır. Kağıt üzerinde ve beyaz tahtada proje senaryolarını inceler, algılar geliştirir. Süreç sonunda birden çok alçak bağımlı prorotip çizimi elde edilerek nelerin çalışıp nelerin çalışmayacağı sorun yaratacağı belirlenir. Oluşturulan senaryolar gerçek kullanıcılar ile test edilerek firma hedeflerinize uygun tasarım çözümleri öne çıkarılır. Bunun ardından yüksek bağımlı, interaktif, tıklanabilir nitelikte bir prototip tasarım ortaya konur.

Yararları

  • Başlangıçtaki kavramlar olsun, tıklanabilir prototip olsun geliştirdiğimiz tasarımların üretim döngüsü hızlıdır ve kullanıcı görüşlerine göre değiştirilebilmesi çok kolaydır.
  • Döngüsel spiral tasarım prensibi sayesinde başlangı aşamalarındaki kavramlar hızlı ve çeşitli, ilerleyen aşamalarda detaylı ve bilgi içeriklidir.
  • Tasarım süreci hızlıdır, değiştirilmesi ve geliştirilmesi kolaydır.
  • Görsel içerikli tasarım sayesinde proje paydaşları ile iletişim kolaylıkla gerçekleştirilir. Özellikle etkilşimli prototip ile proje paydaşları detaylı bilgi sahibi olur ve revizyon isteklerini çok geç olmadan tasarım ekibine iletebilirler.
  • Kullanıcı testleri yönünden prototip üzerinde yapılan testlerin mükkemmel sonuç verdiği bilinmektedir.

Çıktılar
Kullanıcı deneyimi tasarımı çıktısı olarak tasarım raporu, yazılım ve sistem geliştirme ekibine teslim edilmek üzere etkileşimli prototip hazırlanır. Görsel bileşenler üzerinde işaretlenmiş kullanıcı deneyimi haritası oluşturulur. Geliştiricilerin proje süresince ve daha sonrasında birden çok sefer başvuracağı tasarım kılavuzu, tasarım desenleri ve önerileri listesi teslim edilir.